Už přišel čas na velké nákupy!
SLEVY

až 10%ul. Karlova,

24


Navštivte náš obchod

Úvodní

E-shop

Katalog

Kariéra

Kontakt
Menu


Vytiskněte si prosím e-kupón a předložte ho v naší prodejně.

Sleva až 10%InformaceČeský křišťál
CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s.
je pokračovatelem tradice kvalitní sklářské výroby ve sklárně Josefodol, která byla v roce 1861 založena vídeňským obchodníkem Josefem Schreibrem v půvabném údolí řeky Sázavy u města Světlé nad sázavou na Českomoravské vysočině.


Během totalitního režimu byla sklárna znárodněna ve prospěch státního podniku Bohemia a následující privatizací v roce 1994 byla přejmenována na CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s. dle posledních soukromých majitelů sklárny bratří Císařů (Caesar) k jejichž odkazu se nynější vlastníci hlásí..

V Josefodolské sklárně se vyrábí 24% olovnatý křišťál, ručně foukaný i broušený. Spojením starých osvědčených tradic s ryze moderními dekory renomovaných výtvarníků jak vlastních (především Zdeněk Kunst a Stanislav Machek), tak i externích (např. Švarc, Exnar, Janák), vzniká vyjímečně ušlechtilá křišťálová krása, typická právě pro místo svého vzniku.


Již několik desetiletí v Josefodole vznikají unikátní výrobky z barevně přejímaného broušeného křišťálu známého po celém světě svým vysokým řemeslným zpracováním.

Přejímané sklo - čirý křišťálový základ výrobku, který je při výrobě za tepla pokryt tenkou vrstvou barevného křišťálu. Při zušlechtění - broušení - je tato barevná vrstva probrušována diamantovými kotouči a dochází k neopakovatelnému efektu vybroušeného dekoru v kontrastu barvy, křišťálu a světla.

Kvalita této výroby byla kritériem pro získání osvědčení a udělení značky kvality Czech Made, kterou CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s. drží od roku 1995.Karlova, 24